„Чардафон“ обърна „Спартак“ във Варна – 20:27

Важна победа постигна мъжкият отбор на „Чардафон“. В среща от седмия кръг на „А“ РХГ габровският тим направи обрат и се наложи със седем гола разлика над състава на „Спартак“ на терена в Първа езикова гимназия във Варна.

Воденият от Христо Данаилов тим започна колебливо срещата и след първия четвърт час вече изоставаше сериозно в резултата – 2:7. Разликата от пет гола се запази до 18-та минута. Краят на първото полувреме обаче бе за „Чардафон“. Гостите направиха силна серия и след 1:6 стигнаха до равенство 12:12 на почивката.

Добрата игра на „зелените“ продължи и в началото на втората част. С три гола на Димитър Петков, два на Христо Данаилов и по един на Мирослав Денчев и Петър Данаилов „Чардафон“ дръпна с 14:19 в 40-та минута. С безпощадни стрелби на Петков габровският тим умело запази аванса си, а в края дори го увеличи с още два гола за финалното 20:27.

Гардът на „Чардафон“ реализира общо 11 гола за победата. Мирослав Денчев добави 4, по три пъти се разписаха Павел Данаилов, Христо Данаилов и Марио Янчев. За „Спартак“ Георги Стоянов и Здравко Славов отбелязаха по 5 гола.

В осмия кръг от първенството „Чардафон“ ще приеме отлично представящия се през този сезон тим на „Пирин 64“ от Гоце Делчев. Мачът е следващата неделя, 8-ми декември, от 15.30 часа в спортна зала „Орловец“.

„Чардафон“: Слав Колев, Павел Данаилов-3, Мирослав Денчев-4, Даниел Димитров, Христо Данаилов-3, Станислав Йорданов-2, Димитър Петков-11, Мариян Кирмагов, Пенчо Пенчев-1, Марио Янчев-3, Пламен Иванов.

Водач: Милена Иванова