Отборът на „Чардафон“ беше близо до това да нанесе първо поражение на шампиона „Локомотив“ (Варна) от март месец 2016-а насам. Габровски тим водеше на „железничарите“ до 40-та минута на двубоя от 4-я кръг на първенството в „А“ РХГ, игран в зала „Владислав“ край морето, но в крайна сметка отстъпи с 21:28.
И двата състава влязоха в дербито с отсъстващи важни фигури. За шампионите не игра вратаря Михаил Пенев, а водещият голмайстор на тима Бранимир Балчев не беше ефективен на 100 процента заради контузия. “Чардафон“ пък гостува във Варна без ключовите за тима играчи – Марио Янчев и Евлоги Вълчанов.
Габровският тим влезе по-добре в срещата и поведе с 5:2 до 10-а минута. „Локомотив“ изравни при 6:6 и след размяна на голове, краят на първото полувреме дойде при равенство 11:11. В началото на втората част „Чардафон“ отново дръпна напред с два гола и до 40-а минута водеше в резултата (16:15). След това дойде моментът на домакините. Възпитаниците на треньора Никола Карастоянов увеличиха оборотите и направиха убийствена серия от осем поредни попадения във вратата на „Чардафон“, в рамките на 10 минути, с която си осигуриха успеха.
„Един отбор, който има претенции да играе финал, както за Купата, така и в първенството, няма право да проспива 20 минути от мача. Това, за съжаление, реши крайния резултат. Отборът, който беше концентриран през целия мач, бе този на противника и домакините заслужено победиха. Благодарение на агресивната си игра в защита и бързите контраатаки успяха да ни пречупят в края. Въпреки всичко смятам, че от мач на мач нещата се получават все по-добре и положителните резултати тепърва предстоят за нашия отбор“, коментира след срещата играещият наставник на „Чардафон“ Христо Данаилов, който беше втори по резултатност в габровския състав с 4 гола в мача. Димитър Петков реализира 8 гола във вратата на шампионите, но, за съжаление, те се оказаха недостатъчни за победа. За варненци 7 пъти се разписа Живко Димов, а 6 гола отбеляза Теодор Добрев.
В другия мач от кръга, игран днес, „Спартак“ (Варна) победи НСА като гост в София с 36:27. На полувремето резултатът беше 17:16 в полза на варненци.
Преди изиграването на останалите срещи от кръга начело е „Локомотив“ с пълен актив от 6 точки, на втора позиция излезе „Спартак“ с 5 точки, а „Чардафон“ е трети с 4 точки. В следващия кръг габровският тим ще приеме вицешампиона „Добруджа“ (Добрич). Мачът е идната неделя, 22 октомври, от 15 часа в зала „Орловец“.
„Чардафон“ игра в състав: Слав Колев, Георги Николов-2, Мирослав Денчев-2, Христо Данаилов-4, Цветелин Христов, Пламен Дедев-1, Димитър Петков-8, Павел Симеонов-2, Мирослав Владков-2, Пенчо Пенчев, Николай Цветков, Цветомир Цвятков.



Leave A Comment