Младежите втори в зоната

На провелият се днес в Горна Оряховица, Зонален финал , в който се изправиха четирите най-силни в зона „Мизия“, ХК „Чардафон“ младежи до 19г. зае второто място, което му дава право за участие за квалификации за Държавен финал, които ще се проведат на 14.04.2024г., срещу класиралите се на второ място от останалите три зони. Борбата е за две места, които ще ги пратят при шестте най-добри в България.

Момчетата на Христо Данаилов заслужиха второто място , след като в полуфиналния сблъсък се наложиха над отбора на Полюс ТМ – Плевен / 25:17/, който е носител на Купата на България за тази година. На финала се изправиха срещу домакините Локомотив Горна Оряховица, след проспано първо полувреме, зелените се вдигнаха на щурм , но това стигна само за скъсяване на разликата до 25:23 , 20-тата минута на второто полувреме .Краен резултат 29:26 . Тонислав Глушков се отличи в този мач с 10 гола, той получи и наградата за най-добър защитник на турнира.