Втора победа за „Чардафон“

Мъжкият хандбален отбор на „Чардафон“ постигна втора победа в „А“ Републиканската ни хандбална група. В среща от 10-я кръг на първенството съставът на Христо Йорданов надигра с три гола разлика в зала „Орловец“ тима на „Левски“ от град Левски.

„Чардафон“ беше без важни фигури в състава – наказаният Валентин Гачев и контузените Валентин Робов и Стефанос Захов, но благодарение на отличните изяви на своите вратари и опита на Станислав Йорданов и Мирослав Денчев, успя да пречупи своя съперник.

Габровският състав поведе в мача с попадения на Николай Георгиев и Александър Цвятков и до края не отстъпи лидерството. Гостите успяха само веднъж в мача за изравнят, при 8:8, а в останалото време бяха в ролята на догонващи. Добрата игра на домакините в защита и великолепните спасявания на Георги Вълков и Кристоф Маринов доведоха до два гола аванс на „Чардафон“ на почивката. Той можеше да бъде и 3+, но попадение на Мирослав Денчев беше неправилно отменено от реферите. При това близо 10 минути от полувремето габровският тим игра в намален състав заради 5 двуминутни отстранявания. През втората част паднаха повече голове. 15 минути преди края играчите на Христо Данаилов увеличиха разликата на 21:17, но след това допуснаха лековати грешки в защита и нападение, които позволиха на гостите почти да стопят пасива – 21:20. До обрат обаче не се стигна. С две попадения на лидерите Станислав Йорданов и Мирослав Денчев „Чардафон“ отново излезе напред и този път задържа аванса си до края. Гол на новото попълнение Ивелин Иванов фиксира резултат 27:24.

Станислав Йорданов завърши двубоя с 8 попадения на сметката си, Александър Цвятков добави 5. За „Левски“ 9 гола отбеляза Иван Боянов, Алекс Кутов вкара 8.

В следващия кръг „Чардафон“ отново ще бъде домакин. В зала „Орловец“ ще гостува съставът на „Добруджа“. Мачът е в събота от 16 часа. При евентуален нов успех габровският тим ще може да се изкачи с позиция или две по-нагоре в подреждането.

„Чардафон“: Александър Цвятков-5, Мирослав Денчев-2, Тонислав Глушков-3, Виктор Петров-2, Николай Георгиев-2, Станислав Йорданов-8, Ивелин Иванов-3, Георги Вълков, Кристиян Колев, Румен Ангелов-2, Кристоф Маринов.

Треньор: Христо Данаилов