„Чардафон“ пропусна шанс да вземе точки във Варна

Христо Данаилов и съотборниците му имаха аванс от три гола в средата на втората част, но в заключителните минути допуснаха обрат.

По традиция двата състава направиха интересен и напълно равностоен двубой. Първата част премина при размяна на голове. „Чардафон“ взе аванс от два (7:9) в 18-та минута, но Веселин Станков взе навременен тайм аут и играчите му бързо възстановиха равенството. Почивката дойде при резултат 13:13. Габровските хандбалисти започнаха по-добре второто полувреме и 10 минути след подновяването на играта отново поведоха – 15:18. Отборът ни обаче не успя да използва момента да пречупи напълно домакините. Неточности и пропуски в нападение попречиха на състава ни да направи разликата по-сериозна. Варненци отново изравниха, бяха и по-концентрирани в последната част от мача, което им донесе победата с 26:24.

За „Спартак“ това беше втора победа в първенството след изненадващия успех на варненци в първия кръг при гостуването им на „Пирин 64“ в Гоце Делчев. Така тимът излезе на втора позиция и има равни точки с лидера „Осъм“.

„Бяхме на път да поднесем изненадата, както и предполагахме, че може да се случи, но не бяхме концентрирани във важните моменти през второто полувреме. Пропуснахме възможността да поведем с 4 гола и след това мачът пое в неприятна за нас посока. Мачът беше важен за едно евентуално бъдещо класиране в плейофната фаза. Сега започваме да гоним дивото и въпреки всичко се надявам да го направим по нашия начин – по-трудния. Всички смятаме, че с малки корекции нещата могат доста да се подобрят“, коментира след срещата треньорът Христо Данаилов, който се завърна на игрището след едногодишно прекъсване.

Росен Колев наниза 10 гола във вратата на „Спартак“, 5 пъти се разписа Марио Янчев, 3 гола добави Валентин Робов. Пореден добър мач изигра вратарят Пламен Иванов, но, за съжаление, спасяванията му не бяха достатъчни за крайния успех. За варненци най-резултатан беше 17-годишният Александър Николов с 6 гола, по 5 вкараха Йордан Попов и Живко Димов.

В третия кръг „Чардафон“ ще приеме „Левски“ от град Левски. Мачът е в събота, 2 октомври, от 18 часа в зала „Орловец“.