Чардафон стартира с две победи в междунарoдният турнир „Българско лято“

Днес 30.08.2021г. стартира международният хандбален турнир „Българско лято“ в гр.Бяла, който е за две възрастови групи за момчета до 12г. и ЮМВ  с участието на ХК“Чардафон“, ГК „Портовик“ Украйна, ХК“Етър“, ХК“ Кубрат и ХК“ Локомотив“.

Първи излезнаха батковците срещу отбора с традиционно силна детско юношеска школа ХК“Кубрат“. Благодарение на силната защита и добрата игра на двамата вратари Райан Иванов и Алекс Бойчев, отборът получи нужното спокойствие, което предразположи към освободени действия в нападение, които бяха умело ръководени от разпределителя Георги Стефанов. Резултат 34:21(20:10).

В ранният следобeд и по-малките чардафончета получиха поле за изява срещу отбора на Етър-64.Много силна игра в края на полувремето даде преднина с 11:8.В началото на полувремето двата отбора си размениха няколко неуспешни атаки, след което габровци реализираха  цели 9 гола, с което пречупиха коравите болярчета. Като цяло най-добра игра в защита и нападение показа най-малкият учaстник Виkтор Цвятков. Краен резултат 24:14.