Историческа шампионска титла за ХК „Чардафон“!

Хандбален клуб „Чардафон“ завоюва първа шампионска титла в своята 8-годишна история! Спечелиха я 12-годишните момчета, водени от създателите на клуба – Христо Данаилов и Милена Иванова. Още по-хубавото е, че младите габровски хандбалисти триумфираха на своя територия – в спортна зала „Орловец“, пред своите родители и приятели. Малките „чардафончета“ стигнаха до трофея по безапелационен начин, като завършиха сезон 2020/2021 без нито една допусната загуба.

Във финалите на Държавното първенство участваха 12 отбора от страната. „Чардафон“ влезе в надпреварата като първенец на Зона „Мизия“ и показа, че е най-добрия отбор у нас в тази възраст. В предварителната група габровският състав надигра ЦСКА (София) с 30:3 и „Добруджа“ (Добрич) с 37:10. Първото място изпрати „Чардафон“ в потока за разпределяне на местата от първо до осмо. На четвъртфиналите отборът ни отнесе и състава на „Беласица“ (Петрич) – 32:3, на полувремето 17:2, с което си осигури полуфинал срещу хасковския „АСТИ-91“. И в този мач  интригата беше изключена още след първите 7 минути, в които домакините поведоха с 8:0. На почивката избраниците на Христо Данаилов вече имаха аванс от 12 гола (15:3), а през втората част нанизаха още 10 за крайното 25:14. Радослав Коев се разписа 8 пъти в мача, 7 попадения за успеха добави Борис Иванов. В двубоя за златните медали „Чардафон“ се изправи срещу познат съперник – воденият от Йордан Димитров тим на „Локомотив“ (Г. Оряховица), който надигра в другия полуфинал състава на „Кубрат“ с 26:21. В мача за първото място габровските момчета влязоха с психологическо преимущество, след като бяха победили „железничарите“ с 16 гола разлика във финала на Зона „Мизия“. Емоцията на държавния финал обаче беше съвсем друга и малко понапрегна играчите на Христо Данаилов. Въпреки това „Чардафон“ отново показа по-добра игра от своя съперник. Първият гол в срещата беше за гостите. Георги Стефанов изравни, а Радослав Коев с четири бързи попадения направи резултата 5:1. Със силни изяви на Райан Иванов на вратата и на неуловимия за съперника Радослав Коев, до почивката „зелените“ натрупаха аванс от седем гола – 12:5. Момчетата от Горна Оряховица започнаха по-концентрирано второто полувреме и намалиха разликата до 13:9, но не успяха да пречупят домакините. В оставащите минути габровският тим отново беше пълен господар на терена, а комфортната разлика позволи на Христо Данаилов да завърти в игра всички момчета от състава. Краят на срещата дойде при резултат 20:11 в полза на „Чардафон“. Радослав Коев наниза 11 гола във финалния мач, по 3 добавиха Георги Стефанов и Стефан Желязков, Раян Денев отбеляза 2, а Радослав Събев – 1.

Champions 3

Капитанът Радослав Коев вдигна историческата шампионска титла. Той беше и сред индивидуално отличените играчи на турнира – получи наградата за най-добър защитник на финалите, влезе и в идеалната седмица. В топ 7 намери място и вратарят на шампионите –  Райан Иванов.