„Чардафон“ победи „АСТИ-91“ и се доближи на точка от топ 4

Мъжкият отбор на „Чардафон“ постигна нова победа в „А“ Републиканската ни хандбална група. В среща от 10-ти кръг на първенството съставът на Христо Данаилов се наложи в зала „Орловец“ над гостуващия „АСТИ-91“ от град Хасково с 34:23. Така габровският тим прибави нови две точки към актива си и с 9 е на петото място във временното класиране зад заемащите трета и четвърта позиция „Пирин 64“ (Гоце Делчев) и „Локомотив“ (Горна Оряховица). Те обаче са и с по два мача по-малко.

Двубоят с „АСТИ-91“ беше равностоен само в началните 7-8 минути. След това „Чардафон“ постепенно взе аванс, който в 20-та минута достигна до 7 гола (13:6). Отпускане на домакините и липса на концентрация в нападение позволи на състава от Хасково да реализира четири поредни попадения на контраатака и да намали изоставането си. С по-добри заключителни минути на полувремето обаче габровският отбор отново натрупа разлика – 17:11 на почивката. „Зелените“ започнаха добре и втората част и след серия от шест поредни попадения увеличиха аванса си на 11 гола (23:12). От там до края срещата просто се доиграваше.

Силен мач направи завърналият се в хандбала Валентин Робов, който беше и най-резултатен за „Чардафон“ с 9 точни попадения. Станислав Йорданов добави 7 за успеха, Мирослав Денчев отбеляза 6 гола, Павел Данаилов – 5. Традиционно силни изяви на вратата имаше опитният Пламен Иванов, добро включване от скамейката направи и Мартин Тинчев. За „АСТИ-91“ 10 гола наниза бившият гард на „Чардафон“ Петко Петков.

„Не мога да не съм доволен, защото в последните мачове демонстрираме една много добра игра в защита с взаимопомощ, атака и непозволяване на съперника да се чувства добре вътре в деветия метър. Това е много важно за нашия вратар, който е най-добрия в България и неведнъж го е доказвал през тези години, в които е при нас, а и не само при нас. Това ме прави доволен. Смятам, че може да поработим още за разширената контраатака и нещата ще се получават още по-добре за нашия отбор“, сподели след срещата наставникът на „Чардафон“ Христо Данаилов.

130092631 1448599542138801 1587163289107446948 o

Това беше последен мач за отбора за този полусезон и съответно последен за 2020-та година. Представянето на тима в първия дял от първенството Данаилов коментира така: „Както всяка една година откакто сме в „А“ група тръгнахме неорганизирано, а от там и играта ни не вървеше в началото и не ни се получаваха нещата, но въпреки всичко знаехме и бяхме с нагласата, че с течение на първенството ние ще вдигаме нивото си. Така се и получи. Сега вече мисля, че имаме реални шансове и можем да се преборим за медали, въпреки че не тръгнахме с такива амбиции в шампионата. Знаете, че за този сезон имахме сериозни финансови затруднения, а важни за наши отбор играчи приключиха състезателната си кариера. Виждаме обаче една новоизгряваща звезда в лицето на Валентин Робов, който беше се откъснал от хандбала за известно време, но се завръща силно. Той е от първите момчета, които започнаха да тренират мъжки хандбал след дългата пауза, която имаше в града. Радвам се, че именно Вальо в последния мач беше един от основните фактори за победата ни. Относно турнира за Купата, тази година нямаме финансовия ресурс да се разпръснем на два фронта. Затова ще насочим фокуса си към първенството, а за Купата – каквото стане“

„Чардафон“: Павел Данаилов-5, Мирослав Денчев-6, Пламен Дедев, Станислав Йорданов-7, Пенчо Пенчев, Марио Янчев-3, Валентин Робов-9, Пламен Иванов, Павел Бобев-4, Мартин Тинчев.

Треньор: Христо Данаилов