„Чардафон“ пречупи младоците от Мездра

Мъжкият отбор на „Чардафон“ постигна втора победа в „А“ РХГ. В среща от трети кръг селекцията на Христо Данаилов надигра трудно в зала „Орловец“ младия и перспективен състав на „Локомотив“ (Мездра), който този сезон прави своя дебют в елита.

Получи се един равностоен мач, в който само по-големият опит на водещите състезатели на „Чардафон“ наклони везните в полза на габровския отбор. Първата част премина при равностойна игра и едва в края ѝ домакините успяха да вземат аванс от три гола. „Локомотив“ заложи на активна изнесена защита, но Марио Янчев, Станислав Йорданов, Павел Данаилов и Мирослав Денчев умело се възползваха от отворените пространства. На отсрещната врата пък пивотът Божидар Симеонов се справяше много добре с габровската отбрана и успя да реализира цели 7 гола до почивката. Тя дойде при резултат 19:16.

Момчетата на треньора Евгени Йоловски започнаха много мобилизирано втората част и седем минути след подновяването на играта стигнаха до изравняване – 21:21, с попадение на Илиян Младенов. До обрат обаче не се стигна. Пламен Иванов заигра силно на вратата и „Чардафон“ отново излезе напред, а в последствие увеличи аванса си пет гола – 33:28. В последните 10 минути гостите приложиха активна преса и успяха да намалят пасива до 34:32. За повече обаче не стигнаха силите на младите хандбалисти от Мездра и с попадения на Станислав Йорданов и Марио Янчев в края „Чардафон“ си осигури победата с 36:32.

Станислав и Марио нанизаха по 10 гола в мача, 8 добави Павел Данаилов, с 6 завърши Мирослав Денчев. За „Локомотив“ 11 гола отбеляза Божидар Симеонов, 8 пъти се разписа Илиян Младенов.

В четвъртия кръг „Чардафон“ ще гостува на вицешампиона „Пирин 64“ в Гоце Делчев. Мачът е следващата неделя, 11 октомври.

„Чардафон“: Пламен Иванов, Николай Цветков, Мартин Тинчев, Павел Данаилов-8, Мирослав Денчев-6, Георги Асенов-1, Виктор Петров, Пламен Дедев, Станислав Йорданов-10, Пенчо Пенчев, Марио Янчев-10, Денислав Събев, Павел Бобев-1,Роберто Тодоров.