Чардафон почете с траурни ленти „големият“ Христо Коев.

Мъжкият отбор на ХК „Чардафон“ постигна първи успех за сезона в „А“ Републиканската ни хандбална група. След загубата преди седмица у дома с 24:34 от „Шумен-61“, днес хандбалистите на габровския тим се наложиха с 10 гола разлика при гостуването на „Левски“ (гр. Левски) в Българене.

Състезателите на треньора Христо Данаилов излязоха на игрището с траурни ленти на ръкавите, с които демонстрираха уважението си към човека чието име е синоним на хандбалната игра както в Габрово, така и в България – Христо Коев.

Първата част от мача не предвещаваше подобен завършек. „Зелените“ бързо натрупаха аванс от четири гола в началните минути (1:5) и принудиха треньора на противника Иван Петков да поиска ранен тайм аут. След него домакините постепенно започнаха да стопяват пасива и на свой ред поведоха в 16-та минута с 8:7. Със серия от пет поредни попадения в края на полувремето играчите на „Левски“ взеха добър аванс и почивката дойде при резултат 17:13. Домакините сякаш решиха, че авансът им е достатъчен за победата и излязоха не особено концентрирани за втората част. „Чардафон“ се възползва и след 2:8 в първите 8 минути поведе с 19:21. Още една силна серия на габровския отбор в средата на полувремето окончателно пречупи състава на Иван Петков. Финалната сирена прозвуча при резултат 25:35.

Освен традиционно силно представящите се Павел Данаилов, Марио Янчев, Станислав Йорданов и Пламен Иванов, отлично включване в мача през второто полувреме направи 16-годишният Виктор Петров. Юношата на „Чардафон“ наниза 7 попадения във вратата на Мариус Луканов. Данаилов и Йорданов забиха по 8 гола, с 5 завърши Янчев.

В 3-ти кръг „Чардафон“ ще приеме състава на „Локомотив“ (Мездра). Мачът е на 3-ти октомври (събота) от 17.30 в зала „Орловец“.