Хандбалният „Чардафон“ започна новия сезон в „А“ РХГ със загуба

Мъжкият отбор на ХК „Чардафон“ стартира новото първенство в „А“ РХГ с домакинска загуба. Пред празните трибуни в зала „Орловец“ воденият от Христо Данаилов състав отстъпи на един от отборите, които ще бъдат кандидати за челото през този сезон – „Шумен 61“.

За завърналия се в елита след 8 годишна пауза тим от Шумен като ляв гард започна бившият играч на „Чардафон“ Йордан Михайлов. В състава на гостите, воден от Чавдар Чернев, бяха и няколко хандбалисти от шампиона „Локомотив“ (Варна), който се отказа от участие в първенството. Габровският тим пък беше без прекратилите състезателната си кариера Димитър Петков и Христо Данаилов.

Първото полувреме премина при равностойна игра и едва в края му шуменският отбор успя да вземе лек аванс със серия от четири поредни попадения. Почивката дойде при резултат 11:13. Втората част също започна с размяна на голове в първите 10 минути. След това гостите поеха изцяло контрола върху играта и до края успяха да изковат разлика от 10 гола за финалното 24:34.

Христо Данаилов даде възможност на почти всички играчи да запишат игрови минути. В игра не се появи единствено юношата Роберто Тодоров.

„Започваме този сезон със състав доста по-различен от миналогодишния. Имаме доста млади момчета в отбора, на които ще се дава шанс да се развиват в мъжкия хандбал. Таяхме някакви надежди за двубоя с „Шумен 61“, но очевидно не бяхме готови за този мач. Липсата на добра подготовка си каза думата и в края отстъпихме инициативата. Вярвам обаче, че с всеки изминал мач ще изглеждаме по-добре“, коментира след срещата треньорът на наставникът на домакините.

Марио Янчев беше най-резултатен за „Чардафон“ със 7 гола, по 5 пъти се разписаха Павел Данаилов и Даниел Димитров, 4 попадения отбеляза Станислав Йорданов. За „Шумен 61“ Йордан Михайлов завърши със 7 гола, по 6 добавиха Стефан Евтимов и Димитър Грозев.

Във II кръг „Чардафон“ ще гостува „Левски“ в Българене. Мачът е следващата събота, 26 септември, от 15 часа.

„Чардафон“: Пламен Иванов, Николай Цветков, Павел Данаилов-5, Георги Асенов, Станислав Йорданов-4, Пламен Дедев, Роберто Тодоров, Даниел Димитров-5, Пенчо Пенчев, Марио Янчев-7, Кристиян Колев, Виктор Петров, Павел Бобев-3, Мартин Тинчев, Мирослав Денчев.

Треньор: Христо Данаилов