„Чардафон“ с пета поредна победа

Отборът на „Чардафон“ постигна пета поредна победа в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от 15-и кръг габровският тим се наложи като гост над състава на „АСТИ-91“ в Хасково и продължи успешната си серия от началото на втория полусезон.

„Чардафон“ на практика реши срещната още през първата част, като взе аванс от 9 гола. Доминацията на бронзовите медалисти от миналия сезон доведе до увеличаване на разлика в началните минути на второто полувреме – 9:21. След това гостите намалиха оборотите и съставът на „АСТИ-91“ успя да съкрати леко пасива до финалното 21:30.

Даниел Димитров се разписа шест пъти във вратата на домакините, по 4 гола за победата добавиха Павел Данаилов, Димитър Петков, Станислав Йорданов, Марио Янчев и Пенчо Пенчев. За домакините 4 попадения наниза Тенчо Тенев.

С успеха в Хасково „Чардафон“ запази третото си място във временното класиране. Габровският състав има 19 точки, с една по-малко от втория „Пирин-64“, който в този кръг победи шампиона „Локомотив“ (Варна) в Гоце Делчев с 24:21. Въпреки загубата варненци остават начело в класирането с 24 точки. Четвърта позиция заема „Осъм“ (Ловеч) с 18 точки.

В следващия кръг „Чардафон“ ще приеме петия в подреждането „Спартак“ (Варна). Мачът е в събота, 29 февруари, в спортна зала „Орловец“ от 18 часа.

„Чардафон“: Слав Колев, Павел Данаилов-4, Мирослав Денчев-1, Георги Асенов, Христо Данаилов, Станислав Йорданов-4, Пламен Дедев, Димитър Петков-4, Йордан Михайлов-2, Мариян Кирмагов-1, Даниел Димитров-6, Пенчо Пенчев-4, Марио Янчев-4, Даниел Грозданов, Пламен Иванов, Николй Цветков.

Водач: Милена Иванова