„Чардафон“ е на ¼ финал за Купа България

Мъжкият хандбален тим на „Чардафон“ е на четвъртфинал в турнира Купа България. В оспорван двубой габровският тим се наложи в зала „Орловец“ над състава на „Добруджа“ и изхвърли от надпреварата селекцията на Георги Андреев. С основен принос за успеха беше вратарят Пламен Иванов, който изигра много силен мач имаше сериозен процент спасявания в срещата.

За ключовия двубой с вицешампиона „Чардафон“ излезе в почти пълен състав. Отсъстваше само пивота Марио Янчев. На неговата позиция започна Георги Николов, който изигра първия си мач за сезона. В групата за мача бяха също Пламен Дедев и Радослав Иванов.

Срещата тръгна гол за гол. „Чардафон“ изпитваше трудности с преодоляването на добре построения в защита отбор на „Добруджа“, добри намеси имаше и вратарят на гостите Емил Иванов. Това позволи на добричлии да излязат напред със серия от три поредни попадения в средата на полувремето. Авансът на гостите можеше да стане и още по-сериозен ако не бяха няколкото страхотни спасявания на Пламен Иванов, в това число и 1:1 с играчи на „Добруджа“ от шестметровата линия. „Чардафон“ успя да намали пасива до почивката, която дойде при гол аванс на гостите – 9:10.

Chao Dobrudja 7

Началото на втората част отново беше за състава на Георги Андреев. След четири минути игра добричлии отново бяха напред с три гола – 10:13. Постепенно домакините подобриха играта си в защита и това започна да дава резултат. Със серия от четири поредни попадения „Чардафон“ за пръв път в мача поведе с 14:13. Надлъгването продължи и „Добруджа“ още на два пъти повежда – 16:17 и 17:18. В тези минути обаче контузия в глезена извади от игра един от най-опитните играчи в състава на гостите Илиян Илиев. Това се отрази върху представянето на отбора в оставащите минути и габровският тим се възползва. Пламен Иванов буквално заключи вратата си, а Христо Данаилов, Павел Данаилов и Димитър Петков поведоха отбора към победата. В последния четвърт час „Чардафон“ наниза 9 гола срещу само два на съперника и си осигури победата с крайното 26:20.

Chao Dobrudja 8

Димитър Петков наниза 9 гола за успеха, Павел Данаилов завърши с 6, а Христо Данаилов вкара 5. За „Добруджа“ 6 попадения реализира Йордан Михайлов, Илиян Илиев и Георги Христов добавиха по 3.

„Добруджа“ е много корав съперник, пет години съм бил в този отбор, и винаги се играе трудно срещу тях“ – коментира след срещата играчът на мача в състава на „Чардафон“ Пламен Иванов. – „Лошо започнахме първото полувреме, но през втората част нещата ни се получиха и заслужено спечелихме. На почивката треньорът ни обърна внимание върху концентрацията пред гола. Видя се, че първото полувреме завърши с малко отбелязани попадения, защото не успявахме да реализираме. През втората част започнахме да вкарваме и нещата си дойдоха на мястото. Благодаря за подкрепата на публиката. Харесва ми да играя за Габрово“, каза още 11 кратният шампион на страната.

Chao Dobrudja 11

Въпреки успеха обаче стражът не смята, че пътят на „Чардафон“ към финала на турнира е отворен. „Ще играем с „АСТИ-91“ (Хасково) и след това с победителя от „Фрегата“ (Бургас) и НСА (София). По принцип и трите състава са под нивото на „Добруджа“, но то е топка, както обичам да казвам, женски род, не се знае накъде ще се завърти и не бива да правим предварителни прогнози. Силно се надявам този успех да мотивира отбора за по-добро представяне в първенството. Имаме много тежък домакински мач с „Пирин-64“ (Гоце Делчев), който ни предстои и ако успеем да го вземем с помощта на публиката в зала „Орловец“ мисля, че сезонът ни може да поеме в друга посока“, допълни вратарят.

Chao Dobrudja 10

В четвъртфиналната фаза на турнира „Чардафон“ ще играе със състава на „АСТИ-91“. Мачът трябва да се състои на 14-ти или 15-ти декември, като домакинът на срещата ще бъде определен с жребии.

„Чардафон“: Пламен Дедев, СлавКолев, Георги Николов, Павел Данаилов-6, Мирослав Денчев-4, Даниел Димитров, Христо Данаилов-5, Станислав Йорданов-2, Димитър Петков-9, Радослав Иванов, Мариян Кирмагов, Пенчо Пенчев, Даниел Грозданов, Пламен Иванов.

Водач: Милена Иванова