„Чардафон“ стартира новия сезон в „А“ РХГ с равенство срещу „Локо“ (ГО)

Бронзовият медалист в „А“ Републиканската хандбална група „Чардафон“ стартира с домакинско равенство сезон 2019/2020. В среща от първия кръг на първенството габровският тим прие състава на „Локомотив“ (Горна Оряховица) в зала „Орловец“, а двубоят приключи при голово реми – 30:30.

След равностойни начални минути, „Чардафон“ записа серия от четири поредни попадения в средата на първото полувреме и запази този аванс до почивката. Тя дойде при резултат 17:13. През втората част младият състав на „Локомотив“ започна постепенно да топи пасива и след три последователни гола между 50-та и 52-та минута успя да изравни и да излезе напред при 24:25, а след това да направи и два гола разлика (26:28). Последните пет минути от срещата бяха доста интригуващи. В 57-та „Чардафон“ си върна лидерството с попадение на Димитър Петков за 29:28, но горнооряховци отново направиха обрат и в последната минута водеха с 29:30. Важно попадение на Мирослав Денчев малко преди финалната сирена донесе точката на обновения и все още необигран състав на „Чардафон“ – 30:30.

Повторен дебют за габровския клуб направи Павел Данаилов. Първия си мач с фланелката на „Чардафон“ изиграха вратарят Пламен Иванов, Даниел Димитров, Станислав Йорданов и Мариян Кирмагов. Най-резултатен за домакините с 8 точни попадения беше Димитър Петков, по 6 пъти се разписаха Мирослав Денчев и Христо Данаилов. За „Локомотив“ (ГО) 6 гола наниза Петър Николов, по 5 вкараха Николай Генов и Тодор Калчев.