Хандбалният „Чардафон“ с първа победа за сезона

Мъжкият отбор на ХК „Чардафон“ постигна първа победа за сезона в „А“ Републиканската хандбала група. В среща от 3-я кръг на първенството Христо Данаилов и съотборниците му надиграха в зала „Орловец“ състава на НСА (София) с 29:23.

Със спечелените две точки „Чардафон“ се изкачи на 4-та позиция във временното подреждане, на точка зад втория и третия – „Пирин 64“ (Гоце Делчев) и „Осъм“ (Ловеч), и на три зад лидера „Локомотив“ (Варна), но и с мач по-малко.

В двубоя с НСА „Чардафон“ дръпна в резултата още в началните минути. Милен Господинов от състава на гостите реализира първото попадение в срещата, но габровският тим отвърна с четири поредни гола – два на Димитър Петков и по един на Даниел Димитров и Павел Данаилов, поведе с 4:1 и от там до края не изпусна контрола над мача. На почивката домакините се оттеглиха с аванс от 5 гола – 15:10. Втората част беше по-равностойна, с размяна на попадения. „Чардафон“ реализира още 14 гола, а НСА – 13 за крайното 29:23.

Димитър Петков и Павел Данаилов отбелязаха по 8 гола за успеха. Станислав Йорданов добави 4. За НСА 5 гола реализира Валентин Каваков, с 4 завърши Никола Кръстев.

В четвъртия кръг от първенството „Чардафон“ ще гостува на шампиона „Локомотив“ във Варна. Мачът е на 2-ри ноември.