Чардафон си подпечата третото място

В седемнадесетия кръг от първенството на „А“РХГ  се изиграха много решителни битки за подреждането на финалната четворка.

След като Локомотив Варна и Добруджа още предните кръгове си подпечатаха първата и втората позиция, то борбата за трето и четвърто място ще е до последния кръг.

Неделният следобед Чардафон гостува на традиционно негостоприемния домакин ХК „Левски“.Подкрепяни от вярната си публика момчетата на треньора Христо Данаилов започнаха крайно мотивирани и десетата минута натрупаха преднина от четири гола, която се запази до края на полувремето, въпреки двете пропуснати седем метрови хвърляния (14:18).

През втората половина Ники Цветков напомни за силните си игри в началото на полусезона и с това помогна на отбора 40-тата минута да натрупа комфортна преднина- 18:25. До края на мача домакините опитаха да изолират добре представящият се в този мач Петко Петков, но по този начин отвориха повече пространство за останалите от отбора и единствено многобройните пропуски от 6-я метър не позволиха отбора да увеличи разликата.Последния съдийски сигнал прозвуча при 30:38.

Състав:Слав Колев, Георги Николов-2, Мирослав Денчев-6, Христо Данаилов -10, Цветелин Христов-1, Пламен Дедев -1, Евлоги Вълчанов -7, Петко Петков -9, Даниел Грозданов -2, Николай Цветков.

Водач: Милена Иванова