Спартак-Чардафон направиха очакваното дерби

Очаквана здрава битка изпълнена с много обрати предложиха двата отбора на феновете във морската столица. Чардафон започна устремно мача мотивиран от отличните изяви на вратаря  Слав Колев-Чоза, който пусна първия гол чак в 11 мин.на мача за 1:6.В края на полувремето моряците успяха обаче да направят така ,че на почивката нещата да изглеждат доста оптимистично за тях 11:12.                                                  В първите минути на второто полувреме спартаковци започнаха ударно с три безответни гола,но Марио Янчев и компания не бяха на същото мнение и на свой ред нанесоха нов шамар на отбора на младия специалист Веско Станков.До края на мача последваха многократни изравнявания и обрати за да се стигне до 28 мин.,и спорните отсъждания на съдийската двойка при резултат 28:29.В крайна сметка Спартак се възползва от ситуацията за да стигне до важната победа с 30:29, която ги върна в топ четири.             За Чардафон реализираха Георги Николов 4, Христо Данаилов 5,Мирослав Денчев 3, Пламен Дедев 1,Петко Петков 7 и Марио Янчев 9